Technologie

Budowa bezpiecznych i funkcjonalnych domów to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Tym, co pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie i wywiązywać się w terminie z każdego zlecenia, są nasze unikalne metody produkcji. Nasze domy powstają w technologii szkieletowej – oznacza to, że cała konstrukcja opiera się na stabilnym i wytrzymałym stelażu. Wszystkie elementy powstają z drewna KHV – jest to niezwykle solidny i trwały materiał, pozyskiwany w lasach na północy Finlandii. Dzięki odpowiedniej obróbce zyskuje on odporność na wilgoć spękanie oraz działanie szkodliwych organizmów, takich jak grzyby czy insekty.

Wszystkie moduły domów konstruowane są w siedzibie naszej firmy. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawować pełną kontrolę nad każdym etapem produkcji. Prace odbywają się na terenie sterylnej i doskonale wyposażonej hali, dzięki czemu niesprzyjające warunki atmosferyczne nie mają wpływu na tempo prac i nie powodują opóźnień. Taka metoda działania jest również dużym ułatwieniem dla samych klientów. Liczba prac prowadzonych na terenie ich działki jest ograniczona do niezbędnego minimum, dzięki czemu można uniknąć bałaganu. Nie ma również konieczności nadzorowania fachowców, z którą często można spotkać się na tradycyjnych budowach.

Kiedy wszystkie niezbędne elementy zostaną już wyprodukowane, zostają one transportem ponadgabarytowym przewiezione do miejsca docelowego. Przewozu dokonujemy zazwyczaj w nocy – przede wszystkim ze względu na mniejsze natężenie ruchu na drogach, ale również możliwość jak najwcześniejszego rozpoczęcia prac montażowych. Dzięki odpowiedniemu oznaczeniu poszczególnych modułów, wzniesienie całej konstrukcji przebiega sprawnie i bez opóźnień.

Domy budowane w technologii szkieletowej z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, głównie ze względu na szybki czas realizacji oraz ekonomiczność. Ta metoda daje również duże możliwości w kwestii standardu termicznego i energetycznego domu – z powodzeniem można zarówno zastosować w nim odnawialne źródła jak i tradycyjne instalacje.