Procesy budowlane

Jak wygląda proces budowlany w przypadku domów modułowych?

Mimo, iż cieszą się rosnącym zainteresowaniem, domy tworzone z prefabrykowanych elementów nie są jeszcze na polskim rynku budowlanym tak budowlane, jak choćby u naszych zachodnich sąsiadów. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie zalety takiego rozwiązania, sytuacja ta może w ciągu najbliższych kilku lat diametralnie się zmienić. Głównym powodem, dla którego część osób nadal decyduje się na postawienie domu tradycyjnym sposobem, są wątpliwości i pytania dotyczące procesu budowy w systemie modułowym. Aby pomóc wszystkim niezdecydowanym osobom, przedstawiamy krótkie podsumowanie, które wskaże poszczególne etapy tworzenia konstrukcji.

Niezależnie od tego, czy mówimy o budynku jedno- czy wielomodułowym proces rozpoczyna się od wyboru projektu przez klienta. W naszej ofercie dostępne są całoroczne domki o zróżnicowanej powierzchni, bez problemu można więc dopasować je do rozmiarów dysponowanej działki oraz dostępnego budżetu. Przy podpisaniu umowy na budowę domu modułowego klient uiszcza 10% całej należności – w tym momencie ustalona zostaje również data zakończenia prac. Wpłata kolejnych 40% ceny jest warunkiem rozpoczęcia produkcji elementów konstrukcyjnych.

W przypadku domków jednomodułowych pozostałą do zapłaty kwotę można zapłacić już po zakończeniu prac budowlanych. Właściciele domków o większej licznie modułów zobowiązani są do uregulowania kolejnych 40% należności po wyprodukowaniu wszystkich segmentów mieszkalnych, a pozostałych 10% przy rozpoczęciu prac montażowych. Przewidywany czas postawienia domu na docelowej działce to 10 tygodni.

Bardzo często pojawia się pytanie, czy obiekty wznoszone w technologii modułowej wymagają pozwolenia na budowę. Ponieważ w większości podlegają one tym samym przepisom, co domy tradycyjne, uzyskanie stosownych zezwoleń lub zgłoszenie do odpowiedniego urzędu jest konieczne.

Oferowane przez naszą firmę domy modułowe tworzone są “pod klucz”, co oznacza, iż posiadają kompletnie wyposażenie i po zakończeniu prac są gotowe do zamieszkania.