Plusy zakupu domu modułowego

Dla wielu osób własne cztery kąty stanowią spełnienie największych marzeń, jednak taka inwestycja, to przede wszystkim duży koszt, konieczność załatwienia licznych formalności, a przede wszystkim czas potrzebny na zrealizowanie projektu. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że właścicielem nowego domu można stać się dużo szybciej i łatwiej. W krajach skandynawskich, Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych budownictwo modułowe cieszy się dużym zainteresowaniem. Na polskim rynku wciąż jeszcze stanowi nowość, sądząc jednak po rosnącej liczbie obiektów wznoszonych w tej technologii, sytuacja ta może wkrótce ulec zmianie. Wszystkim osobom, które zastanawiają się nad zakupem domu modułowego, przedstawiamy zalety tego rozwiązania.

Przekonującym argumentem może być cena – budynki powstające z prefabrykatów są tańszą alternatywą dla tradycyjnie wykorzystywanych metod i to nie tylko na etapie wznoszenia konstrukcji. W domach modułowych z powodzeniem zastosować można wiele pasywnych i energooszczędnych rozwiązań, dzięki którym utrzymanie będzie o wiele tańsze w porównaniu z murowanym budynkiem o zbliżonej powierzchni.

Kolejną wartą podkreślenia zaletą jest szybkość realizacji. Klasyczny dom jednorodzinny powstaje około roku, jednak ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, czas ten zazwyczaj się wydłuża. W przypadku całorocznych budynków modułowych wznoszenie trwa około trzech miesięcy i odbywa się dużo sprawniej – bez zbędnego bałaganu na działce klienta i konieczności nadzoru nad pracą ekip. Ponieważ ilość robót na placu budowy sprowadzona jest do minimum, pogoda nie stanowi przeszkody w ich prowadzeniu i nie generuje opóźnień.

Zakup domu modułowego to również rozwiązanie dużo wygodniejsze. Można postawić go praktycznie w dowolnym miejscu, a w razie potrzeby przemieścić. Wiele projektów oferowanych jest w wariancie pod klucz, co oznacza, że budynki po zakończeniu prac są gotowe do wprowadzenia się. Wznoszenie tego typu konstrukcji nie wymaga również uzyskiwania pozwolenia na budowę, a także zatrudniania inspektora nadzorującego przebieg prac i bezpieczeństwa placu budowy.