Dom modułowy

Ile kosztuje dom modułowy?

Powodem, dla którego coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego sposobu budowania, na korzyść domów modułowych jest nie tylko fakt, iż cała budowa przebiega szybciej. Biorąc pod uwagę nowoczesność i atrakcyjność wizualną tego typu budownictwa, ku takiemu rozwiązaniu bardzo często skłania również atrakcyjna cena. Wszystkim osobom, które zastanawiają się nad zainwestowaniem w dom z prefabrykowanych elementów i nie wiedzą, jakich kosztów się spodziewać, prezentujemy niewielką podpowiedź.

Jak łatwo można się domyślić cena domu modułowego w dużej mierze zależeć będzie od jego rozmiarów. Większy metraż oznacza konieczność wyprodukowania większej liczby modułów, a co za tym idzie wyższy koszt. Kluczowy będzie również stan, w jakim budynek zostanie oddany nam do użytku. Szacuje się, że metr kwadratowy prostego domu modułowego o szkieletowej konstrukcji w stanie surowym wart jest około 1400 złotych, podczas gdy w stanie deweloperskim przyjdzie za niego zapłacić niemal dwa razy więcej.

Do najbardziej korzystnych rozwiązań należy kupno domu modułowego pod klucz – zyskujemy wtedy gwarancję, iż po zakończeniu prac budynek będzie posiadał pełne wyposażenie niezbędne do wprowadzenia się i nie zaskoczą nas już żadne dodatkowe koszty. Bardzo często okazuje się bowiem, że oferowane projekty nie uwzględniają solarki okiennej, ocieplenia lub dodatkowych elementów, takich jak zadaszenia tarasowe. Kompleksowe oferty są cechą uczciwych sprzedawców – korzystając z nich otrzymujemy wszystkie dodatki uwzględnione w umowie.

Ważną kwestią finansową, którą w przypadku domów modułowych klient zazwyczaj pokrywa osobno, jest transport wyprodukowanych elementów do miejsca docelowego. Na ogół firmy budowlane nie pozostawiają swoich klientów samych z tym zadaniem i oferują dostarczenie prefabrykatów, jest to jednak płatna usługa, a jej wysokość uzależniona jest od dystansu, na jaki trzeba przewieźć materiały. Z takiej opcji warto korzystać z dwóch powodów – przede wszystkim nie musimy szukać transportu na własną rękę, a także możemy liczyć na korzystniejszą niż w przypadku zewnętrznej firmy ofertę cenową.