Domy modułowe w stylu stodoły

Trendy architektoniczne nieustannie się zmieniają. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się zwłaszcza domy modułowe w stylu stodoły. Dlaczego tego typu projekty są tak chętnie wybierane przez konsumentów na całym świecie?

Tradycja w nowym wydaniu

Domy modułowe w stylu stodoły to idealna propozycja dla miłośników eleganckiej prostoty. Są one budowane zgodnie z założeniami nurtu Modern Barnyard, garściami czerpiącego z natury. Posiadają zazwyczaj prostą bryłę o dwuspadowym dachu. Do ich budowy wykorzystuje się przede wszystkim naturalne drewno, dzięki czemu obiekt doskonale wtapia się w krajobraz, nie zaburzając jego harmonii. Dużo w nich przeszkleń, które wspaniale oświetlają wnętrze i pozwalają mieszkańcom na obcowanie z przyrodą bez wychodzenia z salonu czy kuchni. Z zewnątrz przypominają wiejski budynek gospodarczy, natomiast wnętrze zaskakuje funkcjonalnie opracowaną przestrzenią.

Dom modułowy – budynek gotowy do zamieszkania

Osoby, które pragną postawić obiekt o konstrukcji szkieletowej przypominający z wyglądu klasyczną stodołę, powinny zwrócić szczególna uwagę na gotowe projekty oferowane przez doświadczonych producentów, takich jak PW House. Korzystając z takiego rozwiązania klient ma pewność, że budynek będzie gotowy do natychmiastowego zamieszkania w ciągu kilku miesięcy.

W portfolio naszej firmy znajduje się projekt domu modułowego “Stodoła” o powierzchni 70, 80, 96 oraz 104 m2. Jest to obiekt w umiejętny sposób łączący tradycyjną architekturę z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Ma prostą, jednobryłową konstrukcję oraz dwuspadowy dach – w razie potrzeby można do niego dobudować werandę, taras czy wiatę garażową. Przestrzeń mieszkalna została zaprojektowana w taki sposób, by być możliwie najbardziej funkcjonalną; co ważne, na życzenie klienta umożliwiamy dokonywanie zmian w istniejącym rozkładzie pomieszczeń. Dom modułowy w stylu stodoły, dzięki zastosowanym technologiom, jest energooszczędny i przyjazny środowisku. Do jego ogrzewania wykorzystywana jest zamontowana w suficie instalacja promiennikowa, znacznie obniżająca koszty utrzymania budynku. W obiekcie można również łatwo zamontować panele fotowoltaiczne oraz system rekuperacji powietrza.