Dom “Stodoła”

Jednym z najpopularniejszych trendów budowlanych ostatnich lat jest nurt nazywany Modern Barnyard. Domy upodabniane są w nim z zewnątrz do eleganckich i nowoczesnych budynków gospodarczych, jednocześnie odpowiedni dobór zastosowanych materiałów zapewnia im energooszczędność oraz wytrzymałość. Dostępny w naszej ofercie modułowy dom całoroczny Stodoła doskonale wpisuje się w tę estetykę. Mimo pozornie niewielkich rozmiarów, spełni on wszystkie potrzeby czteroosobowej rodziny.

Standardowa wersja Stodoły posiada powierzchnię 96 m2, oraz 104 m2 ( ekspozycja Nekielka) jednak dom dostępny będzie również w mniejszych (70 oraz 80 m2) wariantach. Każdy z nich rozbudować można o zadaszoną werandę, frontowy oraz boczny taras, a także wiatę garażową nawet na  dwa samochody. Klasyczny dach o dwuspadowej konstrukcji nie tylko nadaje całości tradycyjnego wyglądu, ale również zapobiega osadzaniu się wody i śniegu w trakcie obfitych opadów.

Elewacja wykonana jest z unikalnego Thermo drewna sosnowego sprowadzanego z Finlandii. Dzięki specyficznym metodom obróbki materiał ten doskonale izoluje ciepło, a przy tym nie traci z czasem atrakcyjnego wyglądu, dzięki czemu modułowy dom Stodoła nie będzie wymagać renowacji, dodatkowej impregnacji oraz malowania.

W rozkładzie pomieszczeń Stodoły widać wyraźny podział na strefę dzienną oraz wypoczynkową. W pierwszej części znalazł się przestronny salon z aneksem kuchennym oraz osobna toaleta, w drugiej trzy sypialnie z wygodnym dostępem do wspólnej łazienki. Stodoła posiada również nieużytkowe poddasze. Istnieje możliwość spersonalizowania rozkładu poszczególnych pomieszczeń, jest ona jednak dodatkowo płatna. Dom przygotowywany jest “pod klucz” – po zakończeniu prac jest w pełni wyposażony i gotowy do natychmiastowego zamieszkania.

Dom Stodoła ogrzewany jest nowoczesną instalacją promiennikową w wariancie sufitowym. Takie rozwiązanie zapewnia w pomieszczeniach równomierną temperaturę i zapobiega nadmiernym utratom ciepła ponadto każde pomieszczenie wyposażone jest w termostaty wi-fi dzięki którym kontrolujemy temperaturę wszystkich pomieszczeń z pozycji smartfona z dowolnego miejsca na ziemi. Projekt przystosowany jest również do ewentualnego zamontowania paneli fotowoltaicznych oraz systemów rekuperacyjnych.