Czy dom modułowy jest bezpieczny?

Domy modułowe to wygodne rozwiązanie, po które z upływem lat sięga coraz więcej zainteresowanych osób. Szczególnie po zmianach, które zaszły w prawie polskim w 2015 roku i pozwalały na wznoszenie budynków wolnostojących do 35 metrów kwadratowych bez konieczności zdobywania pozwolenia na budowę, domy całoroczne czy letniskowe są zjawiskiem spotykanym na każdym kroku. Warto więc zastanowić się, czy jest to rozwiązanie bezpieczne dla nas oraz naszej rodziny.

Czy dom modułowy jest bezpieczny?

Największą różnicą pomiędzy domem modułowym a standardowym to fakt, iż te pierwszy jest wolnostojący. Oznacza to, iż nie posiada solidnym fundamentów, które mocują go na stałe ze znajdującym się pod nim gruntem. Nie świadczy to jednak o tym, iż co większy powiew wiatru sprawi, że znajdziemy je w zupełnie innym miejscu.

Domy modułowe nie są bowiem konstrukcjami z tektury. Do ich stworzenia używamy najwyższej jakości drewna pochodzącego z północnych lasów Finlandii. Jest to gwarancja na to, iż szkielet budynków jest solidny i niezwykle trwały. Świerk skandynawski, bo to głównie z niego korzystamy, jest idealnym wyborem dla owych konstrukcji, a jego wszechstronność jest ceniona w wielu branżach przemysłowych.

Dodatkowo, budowa naszych domów modułowych odbywa się w hali. Oznacza to, iż podczas stawiania konstrukcji nie jest ona narażona na śnieg, deszcz oraz inne zewnętrzne czynniki, na które narażone są standardowe miejsca budowy. Dzięki temu istnieje zerowe zagrożenie na osłabienie jakiegokolwiek kluczowego elementu domu modułowego.

Choć dom modułowy dla wielu osób nie będzie wygodnym rozwiązaniem na cały rok użytkowania, bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny nie będzie w nim narażone w większym stopniu (w porównaniu ze standardową budową). Solidny, drewniany szkielet oraz wytrzymałe ściany zadbają o to, byś mógł czuć się spokojnie, zarówno w ciepłe lato, jak i podczas mroźnej zimy. Sprawdź zatem naszą ofertę domów całorocznych oraz letniskowych i ciesz się wysokiej jakości budynkiem na swojej działce bez konieczności uciążliwego starania się o pozwolenie na budowę.